26+ míst co vidět a navštívit v Kodani

0 komentářů

Kodaň na víkend? Ano prosím! Na rovinu musím říci, že preferuji spíše jižnější země, moře a pláž než severská města, ale i tak musím uznat, že Kodaň je nádherná a určitě jsem si tento výlet užil. Pojďme si tedy říci, co musíte v Kodani vidět, ale ještě než začneme, tak pár důležitých a užitečných informací z první ruky.

Úvodem o Kodani

Co mě asi nejvíce překvapilo a hned na první dobrou trklo do očí, tak je určitě klid, který v Kodani byl a minimum aut. No opravdu, když to porovnám například s Prahou či Brnem, tak se zde neobjevovala skoro žádný auta, kde místní jezdili hlavně na kolech. Proč tomu tak přesně je netuším, ale co mi kamarád nějak naznačoval, tak je to díky velmi drahým pojistkám na auta, čili místní raději využívají kola či hromadnou městskou dopravu. Jinak mi Kodaň přišla i celkem čistá (narozdíl od Bruselu) a tak nějak přátelská. Bylo zde tak akorát zeleně, zajímavých budov i památek.

Co musím ještě zmínil, tak jsou určitě ceny. Je tak nějak známo, že severské země patří mezi jedny z nejdražších v Evropě, což mohu určitě potvrdit. Kodaň jako taková patří spíše k těm dražším, čili je s tím potřeba počítat, že to nebude úplný low cost, ikdyž se budete snažit šetřit.

Doprava v Kodani

Kodaň je skvělá pro pěší turistiku, protože všechna zajímavá místa jsou v relativní blízkosti. Chůzí ušetříte za dopravu a můžete objevovat nejen krásné památky, ale i místní kavárny s výbornou kávou, kterou Dánové milují.

Další možností je pronajmout si kolo, protože jak jsem již říkal, v Kodani je více cyklistů než řidičů. Město je rovinné, takže jízda na kole je snadná a navíc se všude na silnici objevují cyklopruhy. Kolo si můžete půjčit přes aplikaci Donkey Republic za přibližně 600 Kč na den.

Velky počet cyklistů v Kodani
Bylo zde fakt hodně kol

Pro návštěvu vzdálenějších míst můžete využít městskou hromadnou dopravu, která zahrnuje autobusy, vlaky, metro a vodní přívozy. Ceny jízdenek závisí na počtu zón, kde níže uvádím orientační ceny. Pokud by se ceny nějak lišily, tak mi dejte vědět do komentáře, ať to opravím.

  • 60 minut (2 zóny): cca 80 Kč
  • 24 hodin (zóny 1-4): cca 250 Kč
  • 48 hodin (zóny 1-4): cca 495 Kč
  • 72 hodin (zóny 1-4): cca 660 Kč

Na co si dát v Kodani pozor

Určitě nedoporučuji jezdit na černo. Měli jsme jet s kamarádem jen asi 4 zastávky na okraji města, tak jsem si řekli, že na jízdenku kašleme a co, hned na druhé zastávce do tramvaje napochodovalo několik borců, kteří jízdenky kontrolovali. My tak rychle vystoupili na další zastávce a nic se nám nestalo, ale musím říct, že kontrol je tu opravdu hodně, kde nechcete platit vysoké kodaňské pokuty.

Kdy vyrazit a jaké je v Kodani počasí

Byl jsem v Kodani jen jednou na podzim, kdy tam fakt hodně foukalo, ale i tak se to dalo zvládnout. Co tak pročítám další weby, tak je dobré vyrazit někdy od května po září / říjen, jelikož podzimní a zimní počasí je velmi nevyzpytatelné a chladné. Zimní měsíce, jako je prosinec, leden a únor, jsou dost studené a vlhké, což mohu potvrdit už jen na základě toho, jak tam bylo v říjnu.

Na jak dlouho vyrazit do Kodaně

Já osobně jel do Kodaně myslím na dvě noci, což mi přišlo naprosto tak akorát. Je sice pravdou, že jsme nechodili na různé prohlídky dovnitř, což zabere dost času, ale i tak mi to přišlo tak akorát. Většinou jsme po městě chodili jen pár hodin a pak odpočívali na pokoji, jelikož bylo škaredé počasí a my si jeli hlavně odpočinout. Čili za mě se dají hlavní památky a centrum projít za jeden až dva dny a poté je zcela na vás, zda budete chtít navštívit například nějaké muzeum apod. Abych to tedy shrnul, za mě je ideální vyrazit tak na 2 – 4 dny. Pakliže bych tu měl být dýl, tak bych se asi nudil.

26+ míst co vidět v Kodani

Barevný přístav Nyhavn

Nyhavn je ikonická čtvrť v Kodani, známá svými barevnými domečky a živou atmosférou. Tento bývalý obchodní přístav, založený v 17. století, byl kdysi centrem námořního života v Kodani, kde kotvily lodě z celého světa. Dnes je Nyhavn jedním z nejoblíbenějších turistických cílů města, kde se návštěvníci mohou procházet podél kanálu lemovaného pestrými budovami, které kdysi sloužily jako domovy slavných osobností, včetně spisovatele Hanse Christiana Andersena. Oblast je plná restaurací, kaváren a barů, které nabízejí venkovní posezení s výhledem na historické lodě v přístavu. V létě je to tu hlava na hlavě, ale na podzim či v zimě je přístav skoro vylidněný, čili za mě určitě doporučuji navštívit. Minimálně se projít po promenádě nebo si v přístavu můžete zakoupit lístek a projet se v lodi.

Barevný přístav Nyhavn, první zastávka co musíte vidět v Kodani
Barevný přístav Nyhavn
Ulička s restauracemi v Nyhavn
Ulička s restauracemi v Nyhavn

Zámek Rosenborg

Rosenborg je historický zámek v srdci samotné Kodaně, který sloužil jako královská rezidence a nyní je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Dánsku. Tento renesanční zámek, postavený v letech 1606–1624 za vlády krále Christiana IV., je známý svou krásnou architekturou, zahradami a bohatými sbírkami královských pokladů. V Rosenborgu jsou vystaveny korunovační klenoty a další královské insignie, včetně dánské královské koruny a žezla. Zámek je obklopen malebným parkem Kongens Have, který je nejstarším a nejnavštěvovanějším veřejným parkem v Kodani. Při poslední návštěvě Kodaně jsem zde určitou chvíli poseděl a musím říct, že je to opravdu parádní místo se skvělou podívanou.  

Zámek Rosenborg
Zámek Rosenborg z boku
Zámek Rosenborg z boku

Palác Amalienborg

Amalienborg je královský palác a oficiální rezidence dánské královské rodiny. Tento elegantní komplex, postavený v 18. století, se skládá ze čtyř identických rokokových paláců, které obklopují osmiúhelníkové nádvoří. Amalienborg je známý svou architektonickou krásou a historickým významem. Každý den v poledne se zde koná oblíbená výměna stráží, kterou provádí Královská stráž, čili pokud zrovna půjdete kolem, tak určitě doporučuji nakouknout. Palác je také domovem muzea, které nabízí pohled do historie a života dánské monarchie. 

Kontroverzní čtvrť Christiania

Věděli jste, že se zde dá koupit volně marihuana? Ideální místo pro všechny zelené nadšence. 🙂 Christiania je unikátní a kontroverzní čtvrť v Kodani, známá svou alternativní kulturou a zvláštním postavením v rámci města. Nachází se v oblasti Christianshavn a vznikla v roce 1971, kdy skupina squatterů obsadila opuštěnou vojenskou kasárnu a prohlásila Christianii za „svobodné město“ s vlastními pravidly a autonomním fungováním. Tato komunita se stala symbolem svobody, kreativního vyjádření a alternativního životního stylu. Christiania přitahuje turisty z celého světa díky svým barevným ulicím, uměleckým dílům a živé atmosféře. A závěrečný tip, nedoporučuji zde úplně fotit, hlavně lidi se stánky s marihuanou.

Kontroverzní čtvrť Christiania
Kontroverzní čtvrť Christiania

Malá mořská víla

Socha Malé mořské víly v Kodani je jedním z nejznámějších symbolů Dánska a jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v zemi. Byla odhalena v roce 1913 a inspirována pohádkou Hanse Christiana Andersena o Malé mořské víle, která touží po lidském životě a lásce. Autorem sochy je sochař Edvard Eriksen, který ji vytvořil z bronzu a granitu. Socha je umístěna na kameni na pobřeží kodaňského přístavu Langelinie a zobrazuje vílu sedící na skále, zamyšleně hledící do vody. Přestože je poměrně malá, má jen 1,25 metru na výšku, její symbolický význam a krása ji činí ikonou Kodaně. Pokud tedy už budete v Kodani, tak se na ní zajděte podívat i za mě, já to bohužel nestihl. 🙁

Čtvrť Nørrebro

Nørrebro je živá a multikulturní čtvrť v Kodani, známá svou bohatou historií, pestrou atmosférou a rozmanitou komunitou. Nachází se severozápadně od centra města a je domovem lidí z mnoha různých kultur, což se odráží v široké nabídce restaurací, obchodů a kulturních akcí. Nørrebro je oblíbeným místem pro umělce, studenty a mladé rodiny, kteří sem přicházejí pro jeho dynamickou atmosféru a bohatý noční život. V posledních letech prošla tato čtvrť rozsáhlou revitalizací, která zahrnovala vznik moderních parků, veřejných prostor a cyklostezek. Přesto si Nørrebro uchovává svůj autentický charakter, kombinující moderní trendy s historickým kouzlem, čili pokud máte rádi procházky, tak zvažte, zda se nepodívat zrovna sem – doporučuji.

Pěší zóna Strøget

Strøget je jednou z nejdelších pěších zón na světě a zároveň hlavní nákupní třídou v Kodani. Tato ikonická ulice, táhnoucí se od náměstí Rådhuspladsen až po Kongens Nytorv, je oblíbeným místem jak pro místní obyvatele, tak pro turisty – sám jsem si to tudy štrádoval. Strøget je lemována širokou škálou obchodů, od luxusních butiků a světových módních značek, až po malé dánské designové obchody, což z ní činí ideální destinaci pro milovníky nakupování. Kromě obchodů zde najdete i množství kaváren, restaurací a pouličních umělců, kteří dotvářejí živou atmosféru tohoto rušného bulváru.

Zábavní park Tivoli

Tivoli je slavný zábavní park a je jeden z nejstarších na světě, otevřen již v roce 1843. Tento ikonický park je proslulý svou kouzelnou atmosférou, která kombinuje nostalgii s moderními atrakcemi. Tivoli nabízí širokou škálu zážitků, od adrenalinových horských drah a kolotočů, až po klidné zahrady, jezera a romantická zákoutí. Během večerů se park proměňuje v zářivé místo plné světelných instalací, koncertů a představení – čili za mě doporučuji návštěvu naplánovat tak, abyste park zažili jak za dne, tak i v noci. 🙂 V tomto parku se zároveň konají i hudební a divadelní události, včetně baletu a klasické hudby. Pokud jste tedy milovníky výše zmíněného, tak můžete park navštívit.

Co se vstupného týče, tak naposledy se platilo okolo 500 Kč ve všední dny a o víkendu 550 Kč. Děti do 7 let to měly myslím za 200 Kč, ale to si nejsem už jistý. A na závěr ještě upozornění, toto je jen cena vstupného, za jednotlivé atrakce se pak ještě navíc připlácí.

Palác Christiansborg

Christiansborg je doslova impozantní palác, který hraje klíčovou roli v dánské politice a kultuře. Nachází se na malém ostrově Slotsholmen a je domovem dánského parlamentu, nejvyššího soudu a ministerských kanceláří. Původní stavba byla sice postavena ve 12. století, ale současně vypadající budova je postavená v 1928. Christiansborg je známý svou majestátní velkolepostí a historickým významem – slouží jako místo pro oficiální státní ceremonie, včetně korunovací a státních banketů. Návštěvníci mohou prozkoumat palácové interiéry, včetně královských státních komnat a bývalých královských stájí. Já osobně uvnitř sice nebyl, jelikož jsme byli v Kodani jen na víkend, ale i tak mohu potvrdit, že toto místo je opravdu unikátní a velkolepé.

Palác Christiansborg
Palác Christiansborg
Tank Leopard kousek od paláce
Tank Leopard kousek od paláce

Fontána Gefion

Fontána Gefion se nachází na náměstí nedaleko od paláce Amalienborg, který jsme rozebírali výše. Fontána byla postavena v roce 1891 podle návrhu sochaře Vilhelma Bissen a představuje jednu z nejvýznamnějších veřejných fontán v Dánsku. Fontána zobrazuje mýtickou postavu Gefion, severskou bohyni, která je zobrazena jako silná žena řídící pluh, kterým rozorává zemi. Fontána je umístěna na velkém kamenném podstavci a obklopena rozsáhlým vodním bazénem, který dodává celé kompozici majestátní vzhled. Jinak legenda praví, že po vhození mince do fontány se vám splní jakékoliv přání, čili proč to nevyzkoušet. 🙂 

Frederiks Kirke

Frederiks Kirke, známý také jako „Rondokirke“ nebo „Královský kostel“, je monumentální barokní kostel, který se opět nachází jen pár kroků od Amalienborg. Tento impozantní kostel, jehož stavba byla zahájena v roce 1695 a dokončena v roce 1695, je známý svou charakteristickou kopulí, která je jednou z největších v Evropě. Jeho design, navržený architektem Nicodemem Tessinem, je příkladem barokní architektury s bohatou dekorací a elegancí. Pakliže se rozhodnete jít dovnitř, tak interiér vás překvapí nádhernými mramorovými sochami a malbami.

Bývalá burza Børsen

Børsen je historická budova, která byla původně postavena jako burza, nebo obchodní dům. Tato budova je známá svou unikátní architekturou a charakteristickým vzhledem – je rozpoznatelná díky své impozantní věži s elegantním trojitým drakem na vrcholu, což je symbol dánského obchodního a námořního ducha. Tuto věž myslím nepřehlédnete už z dálky.

Rådhus

Rådhus (česky radnice) je impozantní budova sloužící jako sídlo městské správy. Její stavba byla dokončena v roce 1905 a navržena architektem Martinem Nyropem v neorenesančním stylu s prvky romantického historismu. Rådhus je známá svou výraznou architekturou, včetně mohutné věže, která dominuje městskému panoramatu. Její fasáda je zdobena bohatými detailními sochařskými pracemi a mozaikami, čili když už půjdete okolo, tak po ní taky hoďte očkem. 🙂

Rådhus v Kodani
Rådhus

Pevnost Kastellet

Kastellet je historická pevnost v Kodani, která se nachází na severním břehu přístavu. Je jedním z nejlépe zachovaných příkladů bastionové architektury v Dánsku a její stavba byla zahájena v roce 1626 během vlády krále Christiana IV. Pevnost je charakteristická svým pravidelným pěticípým půdorysem, obklopeným mohutnými hradbami a obrannými příkopy.

Vchod do pevnost Kastellet
Vchod do pevnost Kastellet

Kastellet byla navržena jako strategická vojenská pevnost, ale dnes slouží spíše jako historické a rekreační místo. Uvnitř pevnosti se nacházejí malebné uličky, historické budovy a zelené plochy, které vytvářejí klidnou atmosféru pro návštěvníky. Kastellet je také domovem několika zajímavých památek, včetně staré mlýnice a kaple, a je oblíbeným místem pro procházky a pikniky. 

Pevnost Kastellet
Pevnost Kastellet
Pevnost Kastellet
Pevnost Kastellet

Když tak zpětně zavzpomínám, tak toto místo bylo opravdu pěkné, jen tam brutálně foukalo – hold podzim no. Na druhou stranu určitě doporučuji navštívit. Podél hradeb jsou rozmístěná děla, na nichž jsme se fotili. 🙂

Mlýnice v Kodani a Adam Pražan
Mlýnice s mojí maličkostí

Vyhlídka Rundetaarn

Rundetaarn, neboli „Kulatá věž,“ je historická věž v Kodani, která byla postavena v letech 1637–1642 jako astronomická observatoř. Kolem této věže jsem šel hned několikrát, ale pouze a jen okolo. Pokud budete mít čas a chuť, tak můžete jít nahoru, kde vás čeká vyhlídka společně s nejstarším dalekohledem v Dánsku.

Vyhlídka Rundetaarn
Vyhlídka Rundetaarn

Knihovna Den Sorte Diamant

Den Sorte Diamant, neboli „Černý diamant,“ je moderní a architektonicky impozantní budova, která slouží jako rozšíření Královské knihovny. Stavba byla dokončena v roce 1999 podle návrhu architektonického studia Schmidt Hammer Lassen a rychle se stala jedním z nejvýraznějších a nejmodernějších architektonických projektů ve městě – a to právem, určitě doporučuji alespoň na chvíli nakouknout dovnitř. Budova je známá svou unikátní fasádou z černého leštěného mramoru, která jí dodává elegantní a současný vzhled. Den Sorte Diamant je nejen domovem knihovny, ale také kulturním centrem, které hostí výstavy, přednášky a koncerty. 

Knihovna Den Sorte Diamant
Knihovna Den Sorte Diamant

Národní muzeum Nationalmuseet

Národní muzeum Dánska je významné kulturní a historické muzeum v Kodani, které nabízí komplexní pohled na dánskou historii a kulturu. Muzeum bylo založeno v roce 1805 a nachází se v impozantní budově z 19. století, která sama o sobě je architektonickým skvostem. Muzeum se pyšní rozsáhlými sbírkami, které zahrnují artefakty z prehistorie, středověku, renesance a moderní doby. Mezi nejznámější části muzea patří sbírka vikingů, která obsahuje fascinující artefakty a rekonstruované lodě. Osobně jsem v tomto muzeu nebyl, čili pokud ho navštívíte, tak mi pak schválně do komentáře napište, jak se vám zde líbilo. 🙂

Veřejný park Fælledparken

Fælledparken je rozsáhlý veřejný park v Kodani, který se nachází v městské části Østerbro. Tento park, otevřený v roce 1900, je jedním z největších a nejpopulárnějších parků ve městě. V parku najdete běžecké i cyklistické stezky, dětská hřiště a pak nějaké ty historické památky, jako například pomník věnovaný obětem první světové války.

Veřejný park Fælledparken
Veřejný park Fælledparken
Veřejný park Fælledparken
Zde se dalo sedět a koukat na vodu
Kaple v parku Fælledparken
Kaple v parku Fælledparken

Operaen

Operaen neboli Královská dánská opera slouží jako hlavní sídlo dánské národní opery. Opera byla otevřena v roce 2005 a je jedním z nejvýznamnějších kulturních a architektonických projektů v Dánsku. Návrh budovy pochází od renomovaného architekta Henninga Larsena, jehož moderní přístup v kombinaci s elegancí a funkčností přispěl k její výjimečné pověsti. Pokud tedy máte rádi opery, tak můžete zvážit návštěvu, kde vás překvapí naprosto skvělá akustika a pohodlí při sledování.

Vyhlídka – Kostel našeho Spasitele

Kostel našeho Spasitele je impozantní barokní kostel v Kodani, který nelze snad přehlédnout. Už z dálky jsem ho viděl při průchodu Christianií a věděl jsem, že se k němu musím jít podívat, jelikož měl fakt zajímavou šroubovitou věž, která má něco kolo 90 metrů. No a když jsme k němu došli, tak jsme zjistili, že se lze podívat až nahoru na věž, kde je vyhlídka na celou Kodaň. Už ani nevím, jaké bylo vstupné (myslím, že bylo celkem vysoké), ale i tak se to vyplatilo a mně se tam líbilo – přijde mi, že pocitově je to úplně jiný dr uh vyhlídky, kde si to štrádujete hezky po okraji věže.

Dokonalý výhled na celou Kodaň z kostela Spasitele
Dokonalý výhled na celou Kodaň
Adam Pražan na vyhlídce
Adam Pražan na vyhlídce

Žlutá čtvrť Nyboder

Nyboder je historická čtvrť v Kodani, známá svými charakteristickými žlutými řadovými domy, které byly postaveny v 17. a 18. století jako vojenské ubytování. Tento komplex dříve sloužil jako bydlení pro dánské námořníky a jejich rodiny. Budovy jsou zde uspořádány v dlouhých řadách kolem centrálního náměstí a jsou známé svými jednoduše zdobenými fasádami a jednotným architektonickým stylem.

Žlutá čtvrť Nyboder
Žlutá čtvrť Nyboder

Botanická zahrada

Pro všechny milovníky zeleného mohu ještě doporučit botanickou zahradu, která obsahuje největší sbírku rostlin v celém Dánsku – na několik set jednotlivých druhů. Do této zahrady byste se měli dostat zdarma. No a když už zde budete, tak můžete navštívit ještě přírodovědecké muzeum. Botanickou zahradu naleznete hned v centru Kodaně. Více informací ohledně otevírací doby apod naleznete na oficiálním webu.

Pláž Amager Strand

Amager Strand je oblíbená plážová oblast v Kodani, která se nachází na východním pobřeží ostrova Amager. Tento moderní rekreační areál byl otevřen v roce 2005 a rychle se stal jedním z nejnavštěvovanějších míst pro odpočinek a zábavu v dánském hlavním městě. Pláž, která byla zrekonstruována a rozšířena na uměle vytvořený písečný břeh, nabízí návštěvníkům krásný výhled na moře a příjemné místo k relaxaci, koupání a různým vodním sportům. Zároveň zde najdete i dlouhé promenády, cyklostezky i skvělé místa pro piknik.

Zoo

Věděli jste, že tato zoologická zahrada je jedna z nejstarších zahrad v celé Evropě? Pokud tedy cestujete s dětmi, tak určitě zvažte návštěvu. Zahrada se nachází v oblasti Frederiksberg a zahrnuje rozsáhlou sbírku zvířat z celého světa, včetně slonů, gepardů, ledních medvědů a mnoha dalších druhů. Zoo je známá svými moderními a ekologickými expozicemi, které napodobují přirozená prostředí zvířat a poskytují jim přirozený prostor.

Podmořský svět Den Blå Planet

Den Blå Planet je největší akvárium v Dánsku a jedno z nejmodernějších v Evropě. Nachází se na pobřeží v Kodani a bylo otevřeno v roce 2013. Toto akvárium je známé svou futuristickou architekturou, která připomíná tvar vlny a odráží tématiku oceánu a mořského života. Akvárium nabízí fascinující pohled do podvodního světa prostřednictvím rozsáhlých a detailních expozic, které zahrnují různé mořské ekosystémy, od tropických korálových útesů až po polární oblasti. Čili za mě opět další super místo, které navštívit s dětmi.

Pivovar Carlsberg

Pro ty starší mohu zase doporučit návštěvu nejznámějšího dánského pivovaru Carlsberg, který byl založen v roce 1847. Pivovar Carlsberg se rychle stal synonymem pro kvalitní pivo a dnes je jedním z největších pivovarnických koncernů na světě. Při prohlídce dostanete i ochutnávku, tak mi pak schválně dejte dolů do komentářů vědět, jak vám chutnalo. 🙂 Více informací, včetně otevírací doby a vstupného naleznete na oficiálním webu.

Často kladené otázky

Co je typické pro Kodaň?

Pro Kodaň jsou typická jízdní kola v ulicích, klid, hezká příroda a zajímavá architektura. Pro milovníky jídla je typický obložený sendvič.

Na co si dát pozor v Kodani?

Určitě si dejte pozor na své osobní věci, jelikož jsou zde přítomní zloději a kapsáři. Zároveň si dejte pozor na hlavní nádraží po setmění a poté doporučuji si dávat pozor na revizory v MHD – nejezdit na černo.

Co je zdarma v Kodani?

Zkuste se podívat po Copenhagen Card, díky které získáte zdarma vstup do více než 80 míst, včetně plavby lodí, zahrad Tivoli, Zoo či do Rosenborgu.

Jak draho je v Kodani?

Na můj vkus je v Kodani celkem dost draho. Je tam drahé jak jídlo, tak i ubytování. Pevně ale věřím, že lze cestovat i lowcost. Pokud chcete ušetřit za ubytování, tak doporučuji Urban Camper – napsal jsem na to podrobnou recenzi.

Kolik dní strávit v Kodani?

Počet dní je zcela na vás, ale hlavní památky a lokality lze obejít během jednoho či dvou dnů. Pakliže nechcete úplně spěchat, tak doporučuji vyrazit minimálně na dva dny.

Kolik stojí MHD v Kodani?

Ceny se odvíjí od počtu hodin, které si zakoupíte. Pro představu 60 minut (2 zóny): cca 80 Kč, 24 hodin (zóny 1-4): cca 250 Kč, 48 hodin (zóny 1-4): cca 495 Kč, 72 hodin (zóny 1-4): cca 660 Kč.

Jak se dostat z letiště v Kodani do centra?

Asi nejlepší je nasednout na linku metra M2, která má stanici v budově terminálu 3 – nelze to minout. Metro pak odjíždí každých zhruba 5 minut. Jízdenka vás bude stát okolo 120 Kč.

Kde se nacházíte:
Zpět nahoru

Další podobné články

Zanechte mi komentář